• Обновено
Намбе Скај Колекција Садови За Вечера Коска Кина Чинија За Сервирање, Бела

Намбе Скај Колекција Садови За Вечера Коска Кина Чинија За Сервирање, Бела

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

Колекцијата Садови За Вечера Скај зема инспирација од ридовите и спокојниот пејзаж на Островот Скај. Изработен од прекрасна бела коска кина, топлиот тон добива свежа перспектива преку суптилните детали на гребенот што се гледаат во садот и драматичната елеганција на дизајнот на преголемата рачка на криглата. Доволно лежерно За секојдневно јадење, Колекцијата Садови За Вечера Скај се удвојува како формално, софистицирано поставување маса. Намбе Скај Колекција Садови Коска Кина Сервирање Сад, Бела.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас