• Обновено
Спектар Природни Органски Тост Масло Од Сусам, фл оз

Спектар Природни Органски Тост Масло Од Сусам, фл оз

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

Спектар Природни Органски Тост Масло Од Сусам е направен од 100% Сертифициран УСДА Органски сусам и е совршен за готвење на средна топлина, како и облекување салата. Ова нерафинирано масло од сусам има печен вкус на орев што се подложува на сосови и преливи за салата, или пржење на средна топлина каде што целосниот вкус на маслото е наменет како составен дел од готовото јадење. Донесе дома Спектарот Природни органски Тост Масло од Сусам денес.Спектар Природни Органски Тост Масло Од Сусам, 8 fl oz : едно 8 fl oz стаклено шише Со Готов Спектар За Готвење Нерафинирано Тост Масло од Сусам. Одлично За Пржење, Сосови И Преливи!. Носи робустен вкус на сусам со зачадена арома. УСДА-Сертифициран Органски. Потврден Не-Гмо Проект. Оу Кошер И Без Пченица.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас