• Обновено
Power Stop KC4080- Z Steet Warrior Performance Комплет за сопирачки со Калиперс - Фронт и заден

Power Stop KC4080- Z Steet Warrior Performance Комплет за сопирачки со Калиперс - Фронт и заден

DEN 2817.12

Залиха
Во продавницата

Направено е за возачи на улици со високи перформанси кои бараат пократки постојки под најпребирливите услови. Црвената е убав допир и навистина се истакнува зад вашите тркала! Ако ви треба брзо решение за бучава и прашина, тогаш ви треба комплетот за сопирање на сопирање на улицата Z26 Step Step Stop со дебеломер! Проверете ја компатибилноста со вашето возило кликнете овде инженерски за да се справите со зголемената побарувачка на автомобили со високи коњски сили и модифицирани возила. Сопствените керамички материјали со јаглеродни влакна ја подобруваат дисипацијата на топлина наспроти типична подлога за керамичка сопирачка за подобро запирање на моќност со голема брзина. Дупчани и залепени ротори на перформанси за максимално ладење. Позлата со сребрена цинк дихромат се применува на сите дупчат, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку позлата со цинк помага да се спречи 'рѓа и корозија.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас