• Обновено
Замена на жицата на приклучокот за преполнување на приклучокот компатибилен со 1995- Toyota Tacoma 4Runner 4Cyl 2.4L 2.7L сет од 4

Замена на жицата на приклучокот за преполнување на приклучокот компатибилен со 1995- Toyota Tacoma 4Runner 4Cyl 2.4L 2.7L сет

DEN 451.68

Залиха
Во продавницата

PRODUCT SPECIFICSFit : Direct Fit Fitment Type : Direct Replacement Quantity Sold : Set of 4 Wire Color : Black wire finish Diameter : 5 mm Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty Manufactured from top quality components, this is your best option and inexpensive replacement for your rebuild, repair, и потреби за одржување-ОЕ за замена на ОЕ за вашиот оштетен или стариот фабрички дел.compabtiation со следниве возила : Toyota96 4 Runner Base Engine Ongeration : 3 RZFE, DOHC94-97 T100 Ознаки за основен мотор : 3 RZFE, DOHC95-97 TACOMA DLX Ознака : 2 RZFE, 2 RZFE, 2 RZFE, 2 RZFE, 2 RZFE, DOHC95-96 TACOMA DLX Означување на моторот : 3 RZFE, DOHC Точно одговара на OEM# : и Parts Link# : . Ги исполнува или ги надминува стандардите за усогласеност Dot & SAE. Сет од 4. црна жица завршница. Wireица на приклучокот на свеќичката. Фабрички запечатени - сосема ново во кутија. T100 94-97 Wireица на приклучок Спарк, сет од 4, црна, 5 mm dia . Fits Select : 1995 Toyota T100 Xtracab/DX1996-1997 Toyota T1001996 Toyota 4 Runner SR519944 .

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас