• Обновено
Енергетски стоп Предниот и задниот Z Evolution Drum Drum KIT K15241DK одговара на Хонда Цивил

Енергетски стоп Предниот и задниот Z Evolution Drum Drum KIT K15241DK одговара на Хонда Цивил

DEN 4799.84

Залиха
Во продавницата

Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротори • Инженерски за подобрување на перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило [за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили ги гледаат нашите други решенија за комплети за сопирачки] • Керамички соединенија со јаглеродни влакна значително ги подобруваат влошките на сопирачките сопирачки значително Изведба на сопирање • Ниско сопирање прашина потврдено преку тестови на 3-та партија во Лос Анџелес, кои се прикажани во просек од 30% помалку прашина наспроти ОЕ • Двојни слоеви со висок темперамент, гумени шири, изолираат бучава за практично тивко сопирање • Дупчани и слотирани ротори на перформанси за максимално ладење • Вклучува дупчат и склопени ротори на сопирачките, влошни сопирачки Z23 и хардвер за инсталација • FITS : Honda Civic 2011-2006. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас