• Обновено
Современи моменти од Gerber Baby Boy Boy Christ Rell Poplin Romper, големини 0 3-24m

Современи моменти од Gerber Baby Boy Boy Christ Rell Poplin Romper, големини 0 3-24m

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

Современите моменти од краткиот ракав на Гербер Ромпер е направен од мекиот памучен топон, ткаенина со лесна нега, која е нежна и на чувствителна кожа. Супер симпатична, овој Romper има предно копче Faux, лепени џебови и затворање на дното за брзо и лесни промени. Лесен и удобен, тоа е совршен избор и за случајни и за фустани денови. Материјал : 100% памучен топон. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Деколте : јака од изрез. Затворање : стајлинг за влечење; Затворање на дното. Ракави : Кратко. Ockебови два предни џебови. Карактеристики : копчиња од дрво од дрво пред; лесен и мек. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI. Ромпер со кратки ракави за момчиња од модерни моменти од Гербер.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас