• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Сабота Матине“ платно уметност од Ли Дубин

Трговска марка ликовна уметност „Сабота Матине“ платно уметност од Ли Дубин

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Еден роден Калифорниец, која продолжува да слика во нејзиното студио „Лос Аглс“, вели Дубин, јас сум сликал бидејќи прво можев да држам четка за боја. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Ли Dubinsubject : People Style : American Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има деца кои чекаат надвор од театарот. Нејзината техника на застаклување и поткрепа е директен резултат на проучување на делата на старите мајстори. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас