• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Изочно езеро на зајдисонце“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

Трговска марка ликовна уметност „Изочно езеро на зајдисонце“ платно уметност од Дејвид Лојд Гловер

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж Апестил : Рустикапродукција Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има зимски пејзаж под розово небо. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. Зимски пејзаж под розово небо. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Истакнати бои : сива, розова, сина, тен, бела, виолетова, кафеава, црна Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација, изложба во поголеми галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас