• Обновено
Енергетска стоп предна керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопени комплет за ротор K7356

Енергетска стоп предна керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопени комплет за ротор K7356

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Позлата со сребрена цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и сносени ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Енергетска стоп предна керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопен комплет за ротор K7356. Овој комплет за стоп на електрична енергија е дизајниран да обезбеди ниска надградба на прашина и без бучава преку вашиот систем за сопирање на акции. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас