• Обновено
Алуминиумска легура на алуминиум Каи 6. Преиспитано ОЕМ тркало, машински и среден јаглен, се вклопува - Нисан лист

Алуминиумска легура на алуминиум Каи 6. Преиспитано ОЕМ тркало, машински и среден јаглен, се вклопува - Нисан лист

DEN 1088.00

Залиха
Во продавницата

Со сериозна и непоколеблива посветеност на клиентите да им овозможат на клиентите широк спектар на високо квалитетни компоненти за замена, опрема и делови за поправка и пристапување до нивните автомобили, камиони и други возила, ние нудиме реконструирано тркало за алуминиум за алуминиум ОЕМ. Тој е дизајниран да го замени постојното фабричко тркало. Карактеристиките вклучуваат офсет од 17 x 6,5, 45мм, 5 Spoke, 5 Stud/Lug, 4,5 Bolt Pattern, машински и среден јаглен. Тоа одговара на вашиот 2018-2021 Nissan Leaf. Проверете за да бидете сигурни дека одговара на вашето возило. Гаранција : 5 години, ограничено. Каи 17 x 6,5 реконструирано ОЕМ алуминиумско тркало, машински и среден јаглен, одговара 2018-2021 Nissan Leaf 17 x 6,5, 45мм офсет, 5 Spoke, 5 Lug, 4,5 Bolt Model, Machined и среден јаглен, направен од алуминиум. Ги исполнува сите федерални стандарди за безбедност на моторот. Не е потребно дупчење за инсталација. Не се потребни измени за инсталација. Директно вклопување замена за вашето возило. Иста форма се вклопува и функционира како ОЕ. Гаранција : 5 години, ограничено. Заврши ореви и централното капаче не се вклучени. Проверете го големиот избор на делови што се достапни за вашето возило.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас