• Обновено
Заштитена марка ликовна уметност „Пингвин со глувче на бонбони трска“ уметност од Беверли Johnонстон

Заштитена марка ликовна уметност „Пингвин со глувче на бонбони трска“ уметност од Беверли Johnонстон

DEN 0.33

Залиха
Во продавницата

Беверли Johnонстон присуствуваше на Институтот за уметност во Канзас Сити и набргу потоа работеше како дизајнер на картички за картички „Халмарк“. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.Уметник : Беверли Johnонстонјубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пингвин кој стои со бонбони трска и глувче. Пингвин кој стои со бонбона трска и глушец. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас