• Обновено
Екидсбридал Цветни Чипка Срце Исечок Бел Цвет Девојка Фустани Прва Причест Фустан Крштевање Фустани 172Т

Екидсбридал Цветни Чипка Срце Исечок Бел Цвет Девојка Фустани Прва Причест Фустан Крштевање Фустани 172Т

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

Елегантната карактеристика на елече е изработена од елегантна чипка и сатен со дизајн на исечоци на срцето на грбот. Линијата на половината е украсена со отстранлив појас и цвет за да го направи овој фустан поелегантен. Здолништето има 5 слоја, врвот 2 слоеви се направени од елегантен тул. 3-ти е слој од мек сатен, 4-ти слој е мрежа прикачена на 5-тиот слој за дополнителна полнота, 5-тиот слој е сатенска обвивка за да и донесете удобност на вашето мало девојче додека го носите фустанот. Задниот дел на фустанот има затворање со бисерни копчиња одозгора и затворање со патент на половината. * АПСОЛУТНО ПРЕКРАСНО!!* Ве молиме погледнете ја нашата ТАБЕЛА со ГОЛЕМИНИ лево за точно мерење . Користевме дополнителен кошула за сликата што не е вклучена со фустанот. Материјал : Елегантна Сатенска Поли / Тул / Сатенска Постава.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас