• Обновено
Црвена Кап® Машка Кошула За Техничар Со Кратки Ракави

Црвена Кап® Машка Кошула За Техничар Со Кратки Ракави

DEN 1.33

Залиха
Во продавницата

Овој долг ракав е подготвен за технички задачи секогаш кога сте. Неговиот професионален изглед произлегува од затворање со шест копчиња, кабриолет јака и класично џебно складирање. Од управување со влага до ослободување на дамки, оваа работна кошула го има она што ви треба за да ја завршите работата правилно. Направено со материјал за мешавина од полиестерски памук, секогаш можете да очекувате удобност и дишење на работата. Блокирањето на боите помага да се сокријат вообичаените дамки благодарение на стратешки поставените потемни панели. Технологијата Touchtex обезбедува удобност за дишење, трајни бои и отпорност на дамки.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас