• Обновено
Профлекс, ЕГО16224, Пвц Ракавици За Ракување, Пар, Црно

Профлекс, ЕГО16224, Пвц Ракавици За Ракување, Пар, Црно

DEN 223.84

Залиха
Во продавницата

Идеални за влажни или суви површини, овие ракавици за ракување имаат текстура пвц дланка и врвови на прстите за посигурно држење и во влажни и во суви услови. Дон и отстрани лесно со повлечете јазичето. Дизајнот вклучува и затворање со низок профил со ткаена еластична манжетна, бришење на веѓите со тери палец и дише, трислоен спандекс на истегнување со подлога за зглобови од неопренови. Ракавиците што се перат во машина се исто така отпорни на триење со жилави материјали за супериорно абење. Користете Ги Ракавиците Профлекс 820 во ракување со материјали, берење/пакување, складирање/дистрибуција, склопување/ изработка, покриви, одржување, апликации за влажно држење, па дури и подмачкани свињи.Профлекс Пвц Ракавици За Ракување, Црна, 2 / Пар (Количина) Употреба на влажни или суви површини. Безбеден зафат со текстура пвц дланка и прсти. Дише, 3-слој се протега спандекс. Отпорен на триење. Машина за перење.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас