• Обновено
Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачка На Совозачка Сопирачка За Специфични Модели На Нисан одговара избери: 1985 - НИСАН МАКСИМА, 1986 - НИСАН СТРОФА

Дорман Х Хидраулично Црево За Сопирачка На Совозачка Сопирачка За Специфични Модели На Нисан одговара избери: 1985 - НИСАН МАКСИМА,

DEN 1.33

Залиха
Во продавницата

Ова автомобилско хидраулично црево за сопирачките беше прецизно дизајнирано за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила и позиции за да се обезбеди безбедна, долготрајна издржливост како дел од целосната поправка на сопирачките. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Обезбеден квалитет-материјали тестирани според строгите стандарди за безбедност и издржливост регулирани од владата.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Идеална замена-прецизно дизајнирана за да одговара на перформансите на оригиналното црево за сопирачките на одредени возила. Одговара Изберете : 1985-1988 НИСАН МАКСИМА 1986-1989 НИСАН СТРОФА и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас