• Обновено
Рачно Насликана Во Метална Скулптура

Рачно Насликана Во Метална Скулптура

DEN 3007.36

Залиха
Во продавницата

Уметникот Примо е горд што ја претстави својата тродимензионална колекција скулптури од железна маса. Овие дела претставуваат кулминација на Сонот На Примо да ги земе неговите оригинални уметнички дела и да ги направи достапни за сите што ги сакаат неговите концепти на начин што е достапен за сите. Овие индивидуални уникатни оригинали се рачно насликани и потпишани ограничени изданија од 750 кои се познати по вештините На Примо за манипулирање со железото во уметничко дело со текстура со извонредна длабочина и вештина. Секое парче може да има малку различни детали бидејќи секое е рачно изработено и единствено. Рачно Насликана Метална Скулптура. Потпишани Ограничени Изданија на 750. Бренд : Империја Уметност.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас