• Обновено
Континентал ВикингКонтакт Зима 235 55R 103T XL Патнички гуми се вклопуваат: 2014- Форд Бегство СЕ, - Форд Бегство Сел

Континентал ВикингКонтакт Зима 235 55R 103T XL Патнички гуми се вклопуваат: 2014- Форд Бегство СЕ, - Форд Бегство Сел

DEN 1759.84

Залиха
Во продавницата

Дизајнот на моделот го намалува ризикот од хидропланирање на влажни, слаби патишта со ефикасно отстранување на водата. FITS : 2013 Ford Escape Titanium 2008-09 Buick Lucerne CXL 2015-23 Ford Mustang Eco Boost 2011 Buick Lucerne CXL 2000-05 Cadillac Deville DTS 2007-08 BMW X3 3. Додаток на масло од масло од репка ја одржува гумата флексибилна во екстремни ладни услови за постојан зафат.0 SI 2002-03 Ford Crown Victoria LX 2004-05 Ford Crownia LX Sports Sport 2008-09 CADILLAC CTS BASE 2004-06 BMW X3 2.5i 2009-17 Volkswagen Tiguan Comfortline 2007-09 Cadillac DTS Luxury 2001 Ford Crown Victoria S 2010 Buick Lucerne CXL Special Edition 2003-05 Buick Park Avenue Ultra 2010-11 CADILLAC CTS Aerman -14 Cadillac CTS Luxury 2004-07 Ford Freestar SEL 2012 Cadillac CTS 3.Достапно попуст! Добијте до 110 УСД назад на избраниот континентален Tire Soffer што важи до 31 август 2023 година на /промоција Континентална ВикингКонтакт 7 235 /55 R17 103 T XLOVERVIEWCONTINENTAL VIKINGCONTACT 7 е насочена зимска гума што им овозможува на возачите да ја преземат контролата од зимата.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас