• Обновено
Навистина суров мед без штетници без штетници, 8oz

Навистина суров мед без штетници без штетници, 8oz

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

8 мл (226 g) Балтимор, д -р 21224 2011 навистина суров мед навистина суров мед без штетници без штетници, 8oz (пакет од 12). Прочитајте што велат луѓето за неверојатните придобивки од навистина суров мед! Чувајте на ладно место.Мед, тегла 8 мл никогаш не се караат, загрева или затегнуваат. Небесен мирис : Една свирка од нашата карактеристична арома на диви цвеќиња ја открива живата виталност во секоја тегла навистина суров мед. Уживајте во нашата разновидност! Прекрасен вкус : beе го сакате нашиот наградуван вкус - тоа е вкусно од лажицата. Ние никогаш не ги транспортираме нашите пчели за опрашување на комерцијалните култури. Содржи полен, прополис и саќе. Холистичко ракување : Ние никогаш не го барел нашиот мед, спакувајќи секоја година нова култура со рака, директно од кошница до тегла, како што имаме повеќе од 30 години, во САД. Никогаш не загреваме или затегнуваме навистина суров мед, давајќи ви ја нашата мазна, густа текстура - природен подарок од пчелите! Нашите пчели почиваат во зима! Ние никогаш не ги транспортираме нашите пчели за да опрашуваме комерцијални култури и прифаќаме традиционално, локално само во сезоната, пчеларство со низок стрес што помага да ги задржиме нашите пчели здрави.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас