• Обновено
Мед Ки крцкави пченка од пченка цело зрно појадок житни култури, оз

Мед Ки крцкави пченка од пченка цело зрно појадок житни култури, оз

DEN 111.68

Залиха
Во продавницата

Honey Kix ја содржи здравата добрина на оригиналниот KIX со допир на мед директно од кошница. Направени со добро-за-состојки како пченка од цело зрно со калциум и витамин Д за да помогнат во градењето и одржувањето на силни коски. Вклучува : Една (1) 18-унца кутија мед кикс крцкави житни житни култури за појадок. Здрава добрина : Вашите деца ќе уживаат во крцкавите парчиња Кикс во секој залак. Цели зрна : Една порција на житни култури содржи 13 грама пченка од цело зрно по порција. Житни култури за појадок : Уживајте во kix Cled Grain житни култури со чинија млеко или како попладневна закуска за деца. Обидете се со сите нив : kix житни култури доаѓаат во други забавни вкусови како Бери Бери Кикс нашиот оригинален KIX. Кутии за едукација : Горд што ги поддржува училиштата и наставниците како официјален производ што учествува.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас