• Обновено
Империјал скапоцен камен 10К бело злато овално аквамарин КТ ТВ дијамантски моден прстен

Империјал скапоцен камен 10К бело злато овално аквамарин КТ ТВ дијамантски моден прстен

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

Изработено во 10к бело злато, овој прстен го прикажува овална форма аквамаринска скапоцен камен, поставен на врвот на брановидна форма. Тркалезни дијаманти ја украсуваат шанката сместена помеѓу плетенка метални панделки. Завршено на светло полиран сјај, овој аквамарин и дијамантски прстен за жени е сигурно дека е богат омилен. Оригинална аквамарин со длабока заситеност во боја. Поставувањето Aqua е доволно висока за да се носи како невестински прстен, ако сакате. Големината на аква е 6мм х 4мм, овална сечење, просечна камена тежина е 1/3 карат.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас