• Обновено
Таблета атенолол 25 мг - таблета

Таблета атенолол 25 мг - таблета

DEN 2.08

Залиха
Во продавницата

Атенолол 25mg таблета - 1 таблета Атенолол 25mg таблета - 1 таблета. Бета-адренергичен блокатор. Атенолол се користи за лекување на висок крвен притисок и други видови на срцеви заболувања кај мачки, кучиња и лаги. ФДА (Американска администрација за храна и лекови) ја одобри оваа дрога за употреба кај луѓето, но не е официјално одобрена за употреба кај животни во САД. ФДА им овозможува на ветеринарите да препишуваат производи што ја содржат оваа дрога во различни видови или за други услови во одредени ситуации. Вие и вашиот ветеринар можете да разговарате зошто оваа дрога е најсоодветен избор.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас