• Обновено
Фуле Дрво Резба Гравирање Вежба Сет За Дрво Карбид Мелење Алатка

Фуле Дрво Резба Гравирање Вежба Сет За Дрво Карбид Мелење Алатка

DEN 591.84

Залиха
Во продавницата

3 до 5 пати поголема од брзината на гравирање како рачно врежани, овие бруси се наменети за побрзо отстранување на дрвото, во голема мера ја подобруваат ефикасноста на работата. Оптимална Прецизност и Детали : Изработени од остар челик со голема брзина, можете лесно да резбате дрва многу побрзо додека оставате помазна завршница.*Компатибилност : Стеблото е 3мм/0,12 инчи, што им овозможува да бидат компатибилни со повеќето брусилки за умирање и ротирачки алатки додека ефикасно ја завршувате, мелете и обликувате вашата работа. Цврст и издржлив.* Едноставен и Лесен За Употреба : стеблото за дупчалка за гравирање е тркалезно, само ја ставате дупчалката во електричната вежба и ја поправате, а потоа ја користите директно. Можете да заштедите две третини од силата на вообичаеното рачно резба.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас