• Обновено
Ликовна Уметност Со заштитен знак Птица Со Долга Наплата Платнена Уметност Од Џон Џејмс Одубон

Ликовна Уметност Со заштитен знак Птица Со Долга Наплата Платнена Уметност Од Џон Џејмс Одубон

DEN 383.84

Залиха
Во продавницата

Уметник : Џон Џејмс Одубонсубјект : Животински Стил : Модерен Тип На Производ Од Средината На Векот : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има две големи птици на десната страна од рамката. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Светската Уметничка Група е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас