• Обновено
Рагим Стрелаштво Импала Делукс РХ Рекурве Лак 60 ФУНТИ: 25

Рагим Стрелаштво Импала Делукс РХ Рекурве Лак 60 ФУНТИ: 25

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

Оваа прекрасна комбинација на дрво совршено се совпаѓа со црните екстремитети со цел да се формираат три различни должини на лакот (58" и 60" и 62"). Ова осигурува дека секој лак нуди максимум во перформансите и отпорот. Додека традицијата го закотвува секој лак, иновацијата е исто така врвен приоритет. Ние го тестираме нашиот лак користејќи најсовремени машини за да симулираме снимање. Подигачот е опремен со сите потребни влошки за инсталирање на копчето за глетка, стабилизатор и Бергер.Рагим лакови се гордо "Направени Во Италија" и застрелан во светот. Неговата брилијантна рачка е изработена од слоеви кевазинго, орев и црно техновуд. Рагим е исто така зелена компанија, откако ја доби ИСО 14001 за почитување на животната средина. Постојаното експериментирање со нови материјали и методи ни овозможува да ви ја понудиме најсовремената технологија за лакови по пристапни цени. Производителите на лакови на рагим се мајстори на нивната трговија, вистински занаетчии со долгогодишно искуство во обработка на дрво. Нашите високи стандарди за квалитет ни го донесоа престижниот ISO 9001, меѓународно призната сертификација за контрола на квалитетот. Произведено Во Италија; Ламиниран Кревач за јачина и издржливост; Го Вклучува патентираниот "Систем За Подесување На Лак На Рагим" кој ви овозможува да ги компензирате искривените екстремитети или фино да го наместите лакот по ваш вкус; Рагим Е СЕРТИФИЦИРАН ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ИСО; Опремен со сите влошки потребни за инсталирање на копче за глетка, стабилизатор и Бергер, Доживотна Гаранција На Производителите.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас