• Обновено
Хипер М. PCIe 4. Картичката за проширување Поддржува NVMe M. до 256Gbps ЗА AMD 3rd ryzen sTRX40, Am Socket И Intel VROC NVMe Raid

Хипер М. PCIe 4. Картичката за проширување Поддржува NVMe M. до 256Gbps ЗА AMD 3rd ryzen sTRX40, Am Socket И Intel VROC NVMe

DEN 1279.84

Залиха
Во продавницата

Асус ХИПЕР М. 2 X16 GEN 4 КАРТИЧКА Хипер м. 2 x16 Gen 4 Картичка (PCIe 4.0/3.0) Поддржува 4 NVMe M. 2 (2242/2260/2280/22110) до 256 Gbps во една картичка со користење На PCIe 4. 0 пропусен опсег. PCIE 4. 0 X16 Интерфејс со сервер-одделение (ниска загуба) пхб материјал, компатибилен СО PCI express x8 и x16 слотови. Поддржува 14w потрошувачка На енергија SSDs за најновите дискови од следната генерација. Стилски ладилник и интегриран вентилатор во стилот на вентилатор спречуваат гас М. 2.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас