• Обновено
Мока Само - Во И Само ПО Себе - ЦД

Мока Само - Во И Само ПО Себе - ЦД

DEN 1.67

Залиха
Во продавницата

По потекло Од Ленгфорд, П. Неговите уметнички дела се појавуваат на насловните уметнички дела за неговото претстојно издание во 2023 година, "Само по себе". Неговата музика често ги отелотворува темите на љубовта, врските и личниот раст.Даниел Дентон, попознат По неговото уметничко име Мока, Е рапер, продуцент и пејач, со седиште во Ванкувер, Британска Колумбија. Мока само ќе го издаде својот претстоен целосен албум со наслов "Сама по себе" преку УРБНЕТ во пролетта 2023 година. Јас Сум Рап7. Тој соработуваше со многу значајни уметници како Џеј Дила, Мф Дум, Кул Кит и Дел Фанки Хомосапиен, меѓу другите. Само За Ноќе6. Направи Со Себе 5. Немој Да Знаеш 9. Рестартирај2.Албум Песни1. Проектот за самопроизведување на седумнаесет патеки е снимен во пролетта 2021 година во домашното студио На Мока Само во Ванкувер, П. О Илјади10. Природно11.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас