• Обновено
Таленс Гуаче, 20мл Цевка, Длабока Роза Магента

Таленс Гуаче, 20мл Цевка, Длабока Роза Магента

DEN 3.00

Залиха
Во продавницата

Извонредни за конзистентност во четкањето, непроѕирноста и кадифената мат завршница, овие бои на гуаче се идеални за уметници, дизајнери и илустратори. Боите се особено тиксотропни-тие се намалуваат од конзистентност слична на паста во течност со само неколку мешавини со четка четки надвор мазна. Моќна боја. Боите се сушат на униформа мат површина во рок од неколку минути.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас