• Обновено
Класичен Килим Од Цветна Волна Чедомир, Црна Зелена, 5'8'

Класичен Килим Од Цветна Волна Чедомир, Црна Зелена, 5'8'

DEN 4080.00

Залиха
Во продавницата

Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Боја : Црна/Зелена. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Нивната непогрешлива експертиза и внимателно внимание на секој елемент на дизајнот, материјалот, бојата и изработката се изложени во класичните, персиските и Европските инспирирани мотиви на Класичните теписи за собирање. Достапно во повеќе бои и големини. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас