• Обновено
Мејфер Марс Шини Игра

Мејфер Марс Шини Игра

DEN 215.84

Залиха
Во продавницата

Мејфер Марс Шини Игра Мејфер Марс Шини Игра : за 2-6 играчи. 3-4 часа играње време. Дел од серијата Градители На Империјата. Самостојна игра. Вклучува : 1 обележлива табла за игри(карта на марс со сложувалка). 2 палуби шарени картички (вкупно 180). 94 боја оптоварување чипови. 1 пакет на пари. 1 пакување боички. 6 воз пиони. Правила со целосна боја.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас