• Обновено
Филтри 3. Во. Филтер За Масло

Филтри 3. Во. Филтер За Масло

DEN 367.84

Залиха
Во продавницата

Одговара за различни марки и модели.Материјал-Хартија.- SKU : ZX99 KSAO161544 Wix Филтри 51348 3.Микрон рејтинг-15. Капацитетот за задржување нечистотија на филтрите wix е значително поголем од минималните барања на производителот помеѓу промените на маслото, што ви обезбедува дополнителна сигурност дека загадувачите заробени од филтерот остануваат во филтерот. Ефективноста на филтерот за масло се мери на три начини - задржување на големината На Честичките (ефикасност на филтрација), капацитет за задржување нечистотија и отпорност на проток. Сите филтри за масло со целосен проток wix за автомобилски и лесни апликации за камиони користат медиуми со плисирани лакови, мешани со рецепт, што обезбедува ниско почетно ограничување на протокот на масло - помал од 2 psi пад на притисокот при филтрирање на маслото со брзина од 4 литри во минута при нормални работни температури.Боја-Црна. Wix разви оптимален квалитет на задржување на големината на честичките во медиумите за филтрирање преку обемни тестови за абење на моторот во реалниот свет, на тркачката патека и во лабораторија. Можеме да застанеме тука, но сигурни сме дека сакаш да знаеш зошто.Филтер бајпас олеснување вентил.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас