• Обновено
Класа Приколка Кука Со Топката Монтирање, Приемник, Компатибилен Со Одберете Тојота Матрица

Класа Приколка Кука Со Топката Монтирање, Приемник, Компатибилен Со Одберете Тојота Матрица

DEN 687.20

Залиха
Во продавницата

Тој е дизајниран за прецизно вклопување, лесна инсталација, максимална јачина на влечење и интегриран изглед на возилото. Може да се користи и за монтирање на носач на товар или решетка за велосипеди (никогаш не ја надминувајте најниско оценетата компонента за влечење).500 фунти бруто тежина на приколката и 250 фунти тежина на јазикот. Опремен е и со 1-1/4 приемник" х 1-1/4" за да ја прифати вклучената монтажа на топката. Оценет е за 2. Тестиран за безбедност во согласност со SAE J684. Држачот за топка што доаѓа со овој комплет за кука има дупка за топка од 3/4" и може да се постави во ориентацијата за пад или покачување за влечење на ниво со вашата специфична приколка (топката за приколка не е вклучена). ОВАА кука од класа 2 е совршена за влечење мала приколка, како што е приколка за брод, лесен кампер или приколка за комунални услуги. Тој е дизајниран за беспрекорно интегрирање со одбрани години Од Матрицата На Тојота (видете ги информациите за апликацијата за да ја потврдите опремата). Дизајниран со дизајн специфичен за возилото за прилагодено вклопување. Се бигорува за мазна површина, се потопува во течен а-капут за спречување на ' рѓа внатре и надвор, покриен со високо издржлив капут во прав и на крајот се лекува за сигурен штит против елементите.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас