• Обновено
Иридиум I Свеќичка XR4I ЗА OLDSMOBILE ДЕЛТА РОЈАЛ 1970-5,7 L 350

Иридиум I Свеќичка XR4I ЗА OLDSMOBILE ДЕЛТА РОЈАЛ 1970-5,7 L 350

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

Нгк иридиум IX свеќичките имаат ултра фина централна електрода која е дизајнирана доволно густа за да обезбеди максимална издржливост и век на траење на свеќичките-и доволно тенка за да создаде точна и конзистентна искра. Тие претставуваат крајна еволуција на технологијата и перформансите на свеќичката. Иридиумот е најтешкиот метал што се користи во свеќичките денес-шест пати потежок од платината. Ова им овозможи на инженерите НА НГК да го намалат барањето за напон за искра. Шорти Свеќичка : Не. Отпорник : Да. Производителот Топлина Опсег : 4. Материјал На Врвот На Електродата : Иридиум. Електрода Основни Материјал : Бакар. Тип На Изолатор : Проектиран. Големина На Конецот На Свеќичката : 14мм. Свеќичка Достигне : 0.375 во. Свеќичка Седиште Стил : Заптивка. Клуч Дијаметар : 13/16 во. Количина На Лента За Земја : Една. Мотор V8, Големина На Моторот 5,7 L/350. Мотор Семејство Oldsmobile V8. Фината жичана иридиумска централна електрода обезбедува висока издржливост и постојано стабилна искра. Легурата на иридиум има исклучително висока точка на топење, совршена за денешните мотори со високи перформанси. Продадени Во 8 Пакет.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас