• Обновено
Натриум полиакрилат снежен прав за научни демонстрации фунта

Натриум полиакрилат снежен прав за научни демонстрации фунта

DEN 799.84

Залиха
Во продавницата

Снежниот прав е зачудувачка ставка што ја користат наставниците за научни демонстрации. до огромна големина. Додадете вода и гледајте го снежниот прав да се прошири до 100 пати од нејзиниот оригинален волумен. Една тегла од снег во прав ќе направи околу 8 литри снег снег. Натриум полиакрилат снежен прав за научни демонстрации 1 фунта.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас