• Обновено
-Дансирана замена за 1996 година- Плимут Бриз мотор затегнувачка макара за затегнување

-Дансирана замена за 1996 година- Плимут Бриз мотор затегнувачка макара за затегнување

DEN 837.60

Залиха
Во продавницата

1996-2000 Plymouth Bree Engine Timing Remt Tensioner Pulley (Base / Expresso) Fits : 1996-2000 Bree L4 2.0 L Automatic Automatic 4-Door Sedan1998-1999 Bree Expreso L4 2.0 L Automatic Automatic 4-Door Sedannotesw / Hyd. Затегнувач; Пликација на моторот за мешање; Не вклучува кам. Затегнувач хид. assy.Timing Belt Pulley Fits Years : 1996 1997 1998 1999 2000 Fits Engines : OEM #s : 4777393, 4777394, MO4777394 Product Attributes : Contact Surface : Smooth/backside Contents : Pulley Flanged : No Mrial : Steel Pulley Bore Inside Diameter (mm) : 10 Pulley Надворешен дијаметар (мм) : 62 ширина на макара (мм) : 35 гаранција за животно дело. Ги исполнува или ги надминува сите барања за стандарди за безбедност на владата. Квалитет на OEM по попуст цени - висок квалитет и загарантирано да се вклопи. Одговара Изберете : 1996-2000 Plymouth Breeze 4 Cyl 2 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас