• Обновено
Факел со пламен, забна лабораторија за палење на палење на пламен, бутан гас за заварувач на факел

Факел со пламен, забна лабораторија за палење на палење на пламен, бутан гас за заварувач на факел

DEN 3.33

Залиха
Во продавницата

Карактеристики : Лесен за работа, дизајн на мала тежина, користен со бутан гас. Адрестивна контрола на пламен, вклучено/исклучено Двојно осигурување за само-заклучување. 20мм-65мм. Произвесно се користи во забите, чашите, златото и силверскиот накит, електронското и металното заварување. Спецификации : Висина : 16см/6.3ininner Притисок : 0,35 ± 0,05 MPa Време на горење : 20-40 мин. (Продолжува) Макс. Температура : 1300 ℃/2500 ℉ Надворешен пламен Макс. Опсег : 200mmpackage Вклучува : 1 x пламен факел за лемење на факел за заварување, алатка за вбризгување под притисок . Средниот дел од синиот пламен е прилагодлив во рамките на 20мм-65мм . широко се користи во стоматолошки, чаши, злато и сребро накит, електронски и Метално заварување.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас