• Обновено
Онон памук Поплин Зелена ткаенина Азиска Икат занаети занаетчиски проекти за ткаенини со широки дворови

Онон памук Поплин Зелена ткаенина Азиска Икат занаети занаетчиски проекти за ткаенини со широки дворови

DEN 223.84

Залиха
Во продавницата

Со својот полиран изглед, памучниот топон е одличен избор дури и за формална облека. Тоа е силен материјал што најчесто се наоѓа во кошули, фустани и пижами . 100% памук . Секоја нарачка на единечен принт над 1 двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. * Нега на миење : Средно миење на машината, топло железо, железо додека е влажно. ткаенината од памук топон е многу ценета низ целиот свет.* Материјал : памучен топон (100% памук)* Ширина : ширина 56 инчи* GSM : 120 GSM пребројување на предиво - 40 S* 40 S Техника : ткаена ткаење : обична* Карактеристики : Средна тежина, не транспарентна* Употреба : Тоа е силен материјал најмногу Често се наоѓаат во кошули, фустани и пижами. Избравте : памучен топон - мерки ширина 56 инчи. продаден во 1 двор (40 "или 100 см).

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас