• Обновено
Голем Мерач На Влажност На Температурата, Чувствителен Термометар Хигрометар Бел Точен За Складиште

Голем Мерач На Влажност На Температурата, Чувствителен Термометар Хигрометар Бел Точен За Складиште

DEN 1.00

Залиха
Во продавницата

Голем Мерач на Влажност На Температурата, Чувствителен Термометар Хигрометар Бел Точен За Магацин Спецификација : Тип На Артикал : Термометар Хигрометерматеријал : Абспроизвод Боја : Опсег На Мерење На Белата Боја : Температура : -10 Степени Целзиусови ~50 Степени Целзиусови Влажност : 10%~99% Грешка : Температура : ● 1 Степени Целзиусови ; Влажност : } 5% Точност : Температура : 0,1 степени целзиусови ; Влажност : 1% Напојување : 2 X Ааа Не Е Вклучентежина : Прибл. Список На Пакети од 120g/4.2 oz : 1 x Термометар Хигрометар Батерија Не Е Вклучена 1 x Прирачник ТОЧНИ : Опремени со точен сензор со двојна сонда со точност од € 1°F и q 5%, -10°C~50°C температурен опсег и 10%~99% опсег на влажност. МОНИТОРИНГ ВО РЕАЛНО време : Опремен со независни сензори за сонда за влажност и температура и 10 екстра големи чувствителни отвори за мерење на промените на секои 10 секунди во реално време.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас