• Обновено
Дури Улис Геометриски Марокански Волна Површина Килим, Сина Слонова Коска, 7' 7 ' Плоштад

Дури Улис Геометриски Марокански Волна Површина Килим, Сина Слонова Коска, 7' 7 ' Плоштад

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени.Продавница Safavieh на . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат.Колекција На Килими дарис Современи Килими Со Рамно Ткаење Колекцијата На современи килими со рамно ткаење Е направена со употреба на 100% чиста волна и верна послушност кон традициите на локалните занаетчии Во Индија. 100% Волна Куп.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас