• Обновено
Фери-Морс Вредност Слатка Пченка Златен Крст Бантом Хибридни Растителни Растителни Семиња Пакет-Семе Градинарство, Целосна Сончева Светлина

Фери-Морс Вредност Слатка Пченка Златен Крст Бантом Хибридни Растителни Растителни Семиња Пакет-Семе Градинарство, Целосна Сончева

DEN 2.67

Залиха
Во продавницата

Пченка Златен Крст Бантам Хибрид е одлична слатка пченка која има толеранција за венење. Оваа доцна сорта произведува уши долги околу 8 инчи со 12 до 14 редови нежни јадра кои се богати со витамини А и Б.Пченка Златен Крст Бантам Хибрид е одлична слатка пченка која има толеранција за венење. Оваа доцна сорта произведува уши долги околу 8 инчи со 12 до 14 редови нежни јадра кои се богати со витамини А И Б. • Пополнете Тежина - 28гр • Длабочина На Садење-1-1, 5" • Растојание На Растенијата-3 '/12 " • Денови до Germење - 7-10. * Денови До Зрелост - 88.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас