• Обновено
Лос Анџелес Доџерс 101: Мојот Прв Тим-Одбор-Книга

Лос Анџелес Доџерс 101: Мојот Прв Тим-Одбор-Книга

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

Лос Анџелес Доџерс 101 е задолжително читање за секој обожавател на Доџерс! Од легендарниот Џеки Робинсон до јадење Куче Доџер На Стадионот Доџер, ќе ги споделите сите спомени со следната генерација. Уживајте во сите традиции на вашиот омилен тим, научете ги основите за играње бејзбол и споделете ја вашата страст за американското поминување на Времето! Официјално лиценциран Од Големата Лига Бејзбол. • Автор : Бред М Епштајн • ИСБН : 9781607302438 • Формат : Одбор книга • Датум На Објавување : 2015-05-15.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас