• Обновено
Серум за витамин А Д Е И Кокосово Масло ОЗ-ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО-ПРОФЕСИОНАЛЕН СЕРУМ Од Спони Произведен Во САД

Серум за витамин А Д Е И Кокосово Масло ОЗ-ЗА ЛИЦЕ И ТЕЛО-ПРОФЕСИОНАЛЕН СЕРУМ Од Спони Произведен Во САД

DEN 319.68

Залиха
Во продавницата

Уникатна серумско-маслена емулзија за постигнување оптимално здравје на кожата. Ја испорачува дневната доза На Витамин А, Д & Е. Ретинол палмитат (Витамин А) моќен антиоксиданс, работи на клеточно ниво, за да помогне во обновувањето и регенерирањето на кожата, создавајќи поздрави клетки на кожата. Витаминот Д го надополнува нивото на хидратација на кожата, ја зголемува еластичноста и го измазнува изгледот на фините линии. Витаминот Е ги храни и се бори против штетните ефекти на слободните радикали. Кокосовото масло има природни својства за хидратација, мазност, цврсто и зајакнување на сјајот. За сите типови на кожа. Витамин А Д Е & Серум За Кокосово Масло 1 Мл (30 мл) - ПРОФЕСИОНАЛЕН СЕРУМ Од Споникс. (УПЦ : 819818024432) Витамин А Д Е И Серум За Кокосово Масло 1 Мл (30 мл) - ПРОФЕСИОНАЛЕН СЕРУМ Од Споникс. НАСОКИ : По чистењето, нанесете либерално на кожата над лицето, вратот и градите, користејќи кружни движења. Нежно масирајте додека не се апсорбира маслото. Користете АМ & ЧАСОТ. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : Не користете ако е скршен или недостасува очигледен печат за манипулација. Не нанесувајте на внатрешните очи или слузните мембрани. Американски Акции! Брза Испорака!.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас