• Обновено
Ќе Хоге - Никогаш Не Даде во-Винил

Ќе Хоге - Никогаш Не Даде во-Винил

DEN 3.33

Залиха
Во продавницата

Винил лп притискање. 2013 издание, деветтиот албум од пејачот/текстописецот. Никогаш Не Попуштајте е збирка од 11 песни, почнувајќи од камења-и Рокенрол До Кристоферсон Кантри, што одразува уметник кој прави преглед каде е како татко, сопруг, маж. Има гордост во тоа каде слета и носталгија за тоа каде беше, сето тоа оживеа Со Волја душевен глас и неуморен дух. Никогаш Не попуштајте ексел во неговото раскажување приказни. Албумот е извонреден во концизната затегнатост на неговите песни, подарок што доаѓа дури по долгогодишно пишување. Никогаш Не попуштајте (Винил) (Диги-Пак).

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас