• Обновено
Примарно злато Карат бело злато дијамант и смарагден прстен

Примарно злато Карат бело злато дијамант и смарагден прстен

DEN 3.33

Залиха
Во продавницата

Студирани со пенливи дијаманти и зелени камења од смарагд, овој прстен ќе оди добро со скоро сите ваши фаворити за гардероба. Овој 14 карат бел златен прстен има квадратен кластер од 0,40 CTTW тркалезни зелени смарагди, залепени со дијаманти од 0,14 CTTW, поставени на полиран финиш дизајн, ладен со црн родиум. Достапно е во целосна големина на прстот 6. 14 Карат бело злато, висок полски, родиум-позлатен, скапоцен камен, дијамант.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас