• Обновено
Училиште За Тврди Карпи: Водич За Работен Тапанар за Тапани Во Реалниот Свет

Училиште За Тврди Карпи: Водич За Работен Тапанар за Тапани Во Реалниот Свет

DEN 216.32

Залиха
Во продавницата

Различни Ударни Музички Мешани Нивоа. (Перкусии). Тапанарот, сесија човек, учител И Класичен Тапанар колумнист Барт Робли ги состави најсуштинските зачетоци што ја формираат основата за целата негова работа. Овие вежби не се одлични само за почетници на кои им е потребна цврста основа, туку и совршени освежувачи за средни до напредни играчи. До моментот кога тапанарите ќе завршат со оваа книга, нивното свирење ќе се собере воhyми што можат да се користат во широк спектар на ситуации за играње. Училиште За Тврди Карпи : Водич За Работни Тапанари за Тапани во Реалниот свет.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас