• Обновено
Везена Поло Кошула

Везена Поло Кошула

DEN 408.00

Залиха
Во продавницата

Комбинирајте стил и класа со оваа 100% памучна поло кошула! Деталниот вез е одличен стартер за разговор, и благодарение на претходно намалената ткаенина, кошулата ќе ја задржи својата форма по миењето. 100% прстен-откачи памук пике. • Спорт Греј е 90% прстен-откачи памук, 10% полиестер. • Тежина на ткаенината : 6,3 мл/јд2 (213,6 г/м2). • Претходно намалена и четвртина свртена ткаенина. • Контурирана јака и манжетни. • Двоен игла дното полите. * Три копчиња за дрвени тонови на чиста завршена плоча со армирана кутија • • Празен производ добиен од Гватемала.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас