• Обновено
Професионална Шминка Мат Бронзер, Медиум

Професионална Шминка Мат Бронзер, Медиум

DEN 2.33

Залиха
Во продавницата

Добијте здрав сјај Со Професионална Шминка Од НИКС Мат Бронзер. Повеќето бронзери за крем и прав имаат навестување на треперење. Овој проѕирен превез во боја има мат финиш за изглед бакнат од сонце без треперење. Никс Професионалниот бронзер За шминка лесно се нанесува со помош на пудра или четка за руменило. Формулата за прав е веганска и без суровост, со длабока, златно-кафеава нијанса за меден сјај кој трае цела година. Може да се користи на лицето и телото, за дополнителна разноврсност. Секоја единица вклучува еден мат бронзер во прав компактен; четките се продаваат одделно. Никс Професионална Шминка Мат Бронзер, Средно : Темно златно кафеава. Добијте бронзен ефект без треперење. Користете пудра или четка за руменило за нанесување на лицето и телото. Заврши : Мат. Суровост-бесплатно. Веган. Само мат бронзер во прав; четки продадени одделно. Изберете Од Светли, Средни или Длабоки тен нијанси.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас