• Обновено
2,0ct маркиза исечена зелена симулирана смарагд 14K розово злато годишнина од ангажманот со камен прстен со големина 7,5

2,0ct маркиза исечена зелена симулирана смарагд 14K розово злато годишнина од ангажманот со камен прстен со големина 7,5

DEN 7247.68

Залиха
Во продавницата

Оригинални скапоцени камења по еден или повеќе својства. 60-дневно враќање во кавга. Септемвриски роден камен . Предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво од Клара. од 6 карактери за текст) ** Симулирано сино сафир : богата со боја, облечена за неговата способност да ослободи емоционално и ментално страдање бидејќи привлекува среќни расположенија, потопувајќи ве во светлина . е идеален за секое меморија, подарок или зачувување. или дипломирања. Ден на вineубените, годишнини, предлози, Божиќ, родендени, Денот на мајката,. Пучи, загарантиран да биде оригинален, без конфликт и придружен. Опцијата се нуди со ограничена гаранција за живот за. Симулиран Александрит : Се смета за скапоцен камен во петокот, родениот камен од јуни, и 55 -та година на гемстонот за годишнини од бракот .0 Карат брилијантна маркиза исечена зелена симулирана смарагд 14 карат розова роза цврста златна невестинска ангажираност за венчавки за венчавки три- Камен прстен. Симулираните скапоцени камења опфаќаат зелена боја. Симулирана Руби : Познато по антички Египет како скапоцен камен на египетската божица на војната.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас