• Обновено
Трговска марка ликовна уметност „Наутички детали Планот IV“ платно уметност од визија студио

Трговска марка ликовна уметност „Наутички детали Планот IV“ платно уметност од визија студио

DEN 0.67

Залиха
Во продавницата

000 слики годишно. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.Уметник : Vision Studio Subject : Сè уште начин на живот : Индустриски производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има наутички план што ја исполнува рамката. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас