• Обновено
Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK2430

Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK2430

DEN 8911.68

Залиха
Во продавницата

Овој комплет вклучува збир на геометни обложени ротори на сопирачките, збир на влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и лубрикант со сопирачки со високи перформанси. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Fits : Honda Ridgeline 2011-2006. Сопирачка подобро со со керамички формули со ниска праба. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете комплет за сопирачки со сопирачки на Powerstop! Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK2430.Геометната подлога за сопирачка на Powerstop и комплетот за ротор има влошки со сопирачките со ниска праба, спречува 'рѓа и ја подобрува моќта на запирање. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас