• Обновено
-Сев -моќен паметен термостат

-Сев -моќен паметен термостат

DEN 1.33

Залиха
Во продавницата

Go Control GC-TBZ48 Z-Wave-моќен паметен термостат Овој паметен термостат на Z-WAVE (R), е одлична друга ставка за додатоци по намалена цена што не можете да ја пропуштите. Z-Wave (R) компатибилен со верзијата 4.4.4. Поддржува функционалност на Z-Wave (R) Flirs. Работи на стандардни HVAC системи со 2-фаза топлина и 2-фаза ладно. Работи на топлински пумпа HVAC системи со 3-фаза топлина и 2-фаза ладно. Може да се напојува со 24 V AC C-жица од HVAC системите. Лесно за инсталирање и програма. Достапна надградба на USB фирмвер. Монтирање на wallид или кутија за спојување со една банда. Бара 4 аа.

Клучни карактеристики

Можеби ќе ви се допадне и вас